16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМиленко до Венко Филипче: Јас сум спремен да седам во инфективна без...

Миленко до Венко Филипче: Јас сум спремен да седам во инфективна без маска 24/7, за да ви докажам дека нема вирус !!!

И додека министерот Венко Филипче, и куп светски експерти не предупредуваат дека ситуацијата со Ковид-19 е посериозна од било кога, скептиците не стивнуваат, особено на социјалните мрежи.
Од друга страна, еден од најчестите аргументи користен против нив е онаа фразата: „Ако не веруваш, оди влези на Инфективна без маска“. Е па, неповторливиот Миленко Неделковски го прифати предизвикот.

Сhallenge!

Го предизвикувам манипулантот и апашот Венко Филипче!
Спремен сум да влезам во инфективма и со заболените БЕЗ МАСКА да седам 24/7 седум дена.
– Доколку се разболам и умрам, задолжително лекарски независен тим да изврши обдукција и да ја утвтди вистинската причина за смртта.
– Доколку се разболам и се излечам, да се објави со помош на кои медикаменти и третмани сум излекуван, за да може сите понатамошни животи успешно да бидат спасени.
– Доколку ништо не ми се деси, да ми бидат исплатени 500.000 евра обештетување затоа што лажете и манипулирате со наводниов вирус.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...