30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија (Видео) Нови бисери од англискиот на Заев – Риспектид Секретари Џенерали.....

(Видео) Нови бисери од англискиот на Заев – Риспектид Секретари Џенерали…..

Translate (Eng):[gtranslate]

На бисерите како „Евриуанс контрибјушнс!“ и „Море сексипл лејди“ и ред други, слободно може да се додаде и новиот обид на премиерот Зоран Заев да им се обраќа на англиски на странските дипломати и политичари.
На заедничката прес-конференција со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, Заев му се обраќа:

РЕКЛАМА
- Реклами -