15.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонија(Видео) Нови бисери од англискиот на Заев – Риспектид Секретари Џенерали.....

(Видео) Нови бисери од англискиот на Заев – Риспектид Секретари Џенерали…..

На бисерите како „Евриуанс контрибјушнс!“ и „Море сексипл лејди“ и ред други, слободно може да се додаде и новиот обид на премиерот Зоран Заев да им се обраќа на англиски на странските дипломати и политичари.
На заедничката прес-конференција со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, Заев му се обраќа:

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...