13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Забава Магарето демантира дека посетувало обука,и дека му биле исплатени 83.000 евра...

Магарето демантира дека посетувало обука,и дека му биле исплатени 83.000 евра !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Само неколку часа откако медиумите ја пренесоа информацијата дека за обука на хрватско магаре биле исплатени 83.000 евра европски пари на Средното Училиште „Ѓорче Петров“ во Кавадарци, магарето ги демантираше сите гласини дека посетувало некаква обука.

„Точно е дека ми беше понудено обука за коњско однеусвање од едно училиште во Македонија, ама ги одбив. Од училиштето ми кажаа дека таму и порано учеле многу магариња, кои сега се успешни граѓани со своето коњско однесување, ама сепак, ја одбив понудата. Зошто? За инает. Ја користам оваа прилика, уште еднаш да ги демантирам информациите дека сум бил на било каква обука. А кој ги лапнал тие 83.000 евра, не знам, ама сигурно не е некое магаре.“ – изјави магарето Стјепан од Осиек, Хрватска.

коперација

РЕКЛАМА

 

- Реклами -