19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаЗабаваМагарето демантира дека посетувало обука,и дека му биле исплатени 83.000 евра...

Магарето демантира дека посетувало обука,и дека му биле исплатени 83.000 евра !!!

Само неколку часа откако медиумите ја пренесоа информацијата дека за обука на хрватско магаре биле исплатени 83.000 евра европски пари на Средното Училиште „Ѓорче Петров“ во Кавадарци, магарето ги демантираше сите гласини дека посетувало некаква обука.

„Точно е дека ми беше понудено обука за коњско однеусвање од едно училиште во Македонија, ама ги одбив. Од училиштето ми кажаа дека таму и порано учеле многу магариња, кои сега се успешни граѓани со своето коњско однесување, ама сепак, ја одбив понудата. Зошто? За инает. Ја користам оваа прилика, уште еднаш да ги демантирам информациите дека сум бил на било каква обука. А кој ги лапнал тие 83.000 евра, не знам, ама сигурно не е некое магаре.“ – изјави магарето Стјепан од Осиек, Хрватска.

коперација

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...