15.8 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаСвадбата ќе се прави во Косово: Во недела се жени градоначалникот на...

Свадбата ќе се прави во Косово: Во недела се жени градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ.

Во недела ќе се жени градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, објави ММС.МК.

Избраничката на неговото срце е скопјанката Јелена Брауновиќ, наставничка во ОУ „Киро Глигоров“, со која се во врска неколку месеци.

Она што е најинтересно е дека тие се запознале на Косово па и затоа сакаат местото на венчавање да е во близина, па затоа го одбрале манастирот „Успение на Пресвета Богородица“ во Грачаница.

Богдановиќ ја потврди оваа вест, а неговата изјава можете да ја прочитате на ММС.МК.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...