23.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Свадбата ќе се прави во Косово: Во недела се жени градоначалникот на...

Свадбата ќе се прави во Косово: Во недела се жени градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во недела ќе се жени градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, објави ММС.МК.

Избраничката на неговото срце е скопјанката Јелена Брауновиќ, наставничка во ОУ „Киро Глигоров“, со која се во врска неколку месеци.

Она што е најинтересно е дека тие се запознале на Косово па и затоа сакаат местото на венчавање да е во близина, па затоа го одбрале манастирот „Успение на Пресвета Богородица“ во Грачаница.

РЕКЛАМА

Богдановиќ ја потврди оваа вест, а неговата изјава можете да ја прочитате на ММС.МК.

- Реклами -