19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаСветСЗО обвинет од германскиот адвокатски комитет за измама и злосторство против човештвото?

СЗО обвинет од германскиот адвокатски комитет за измама и злосторство против човештвото?

ПЦР тестот дава лажни резултати т.е лажна пандемија.

Д-р Рајнер Фулмич објаснува како и каде меѓународната мрежа на адвокати ќе го води овој најголем случај до сега.

„Оваа корона криза, според сето она што го знаеме денес, мора да биде преименувана во КОРОНА СКАНДАЛ и оние кои се одговорни за неа, мора да бидат криминално гонети и судени за предизвиканите граѓански штети. На политичко ниво, мора да се направи сѐ, за никој и никогаш повторно да не биде во позиција на таква моќ, за да може да го измами човештвото или да се обиде да нѐ манипулира со нивната корумпирана агенда.“

Извор-Јади Бурек

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...