19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабаваНимиц доаѓа во земјава за да го реши спорот меѓу Фросе и...

Нимиц доаѓа во земјава за да го реши спорот меѓу Фросе и Стефан.

Медијаторот кој потроши 30 години од својот живот во обид да ги надмине разликите околу името помеѓу Македонија и Грција, повторно доаѓа во земјава, овој пат со уште покомплицирана мисија – да ги помири граѓаните кои се поделија „за“ и „против“ неверство во бракот.

Како што не брифираа нашите извори, господинот Нимиц ќе пристигне на скопскиот аеродром уште утре на покана на Центарот за намалување на поделбите во општеството и ќе остане кај нас сѐ додека не дојде до помирување на поделеното општество.

Експертите што ги консултиравме велат дека преговорите ќе бидат мачни и долги и, според нив наједноставен начин да се реши спорот е машката страна од засегнатите да го промени името и да продолжи да живее под ново име.

Текстот е измислен

Коперација.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...