12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Се вклучува црвеното светло во Македонија: 594 нови случаи на Ковид 19...

Се вклучува црвеното светло во Македонија: 594 нови случаи на Ковид 19 – починати 3 лица

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-303, Куманово-22, Дебар-5, Штип-13, Прилеп-19, Тетово-26, Струга-12, Велес-17, Битола-18, Охрид-10, Кавадарци-7, Гостивар-12,Гевгелија-13, Струмица-34, Крива Паланка-7, Радовиш-6, Кочани-18, Пробиштип-3, Демир Хисар-2, Пехчево-1, Берово-2, Валандово-7, Виница-2, Делчево-5, Кратово-1, Свети Николе-2, Кичево-17, Ресен-7, Неготино-3.

РЕКЛАМА
- Реклами -