23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија По "успешната" приказна со Македонски Пошти - ДУИ ќе директорува со македонски...

По “успешната” приказна со Македонски Пошти – ДУИ ќе директорува со македонски патишта

Translate (Eng):[gtranslate]

Ејуп Рустеми ќе биде нов директор на јавното претпријатие за државни патишта, потврди премиерот Зоран Заев. Рустеми е кадар на ДУИ кој раководеше со македонски пошти

Заев кажа дека на денешната владина седница ќе бидат именувани дел од директорите и ќе биде распишани огласи за оние места каде тоа е потребно.

Рустеми доаѓа на местото на Зоран Китанов, кадар на СДСМ.

РЕКЛАМА

Фото МИА

- Реклами -