29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Никола Попоски позитивен на вирусот ковид-19

Никола Попоски позитивен на вирусот ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски е позитивен на коронавирусот. Оваа информација тој ја сподели на социјалната мрежа Фејсбук.

– Добив позитивен разултат на тест за ковид. Добар сум и немам симптоми. Не смееме никако да ја потценуваме епидемијата – напиша Попоски на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -