22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПазарната инспекција со помош на полицијата растури свадба во Арачиново.

Пазарната инспекција со помош на полицијата растури свадба во Арачиново.

Вечерва околу 21:30ч. полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, пренесува „Канал 5“.

Во угостителскиот објект биле затекнати околу 200 лица, а полицијата сè уште е на местото на настанот.

Ова не е прва свадба која ја прекина полицијата. Неодамна имаше заедничка акција на пазарниот инспекторат и полицијата на свадба во Глумово, каде што имало над 300 гости. Газдите на ресторанот заработија пријави, а гостите ќе платат и казни.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...