5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Божидар: Ги тетовирав сите остварени ветувања на сдсм…

Божидар: Ги тетовирав сите остварени ветувања на сдсм…

Translate (Eng):[gtranslate]

Вели дека не се смее, дека не е некој весел тип… Ама успева често да ја насмее цела Македонија со различни статуси на различни теми кои ги „набива„ во кратки црти на социјалните мрежи. А пушува… Пишува многу! Тој е поет и сестран уметник, човекот со каубојки и стил својствен само за него. Божидар Божиновски е исклучителен талент кој го распостила вешто преку зборови, а зборовите во дела. Зад себе има неколку книги, работи на многу значајни проекти и уникатен е во изразот. Го следат и стари и млади, а тој често обединува со мислата.
Божидар исто така важи за голем критичар на власта, во неговиот хумор има многу вистина, а со оваа слика што ја постави денес го докажа повторно тоа..

Ги тетовирав сите остварени ветувања на сдсм…

РЕКЛАМА
- Реклами -