22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонија(ВО ЖИВО) Во битолско Нижеполе веќе интензивно врне снег, додека на Шапка...

(ВО ЖИВО) Во битолско Нижеполе веќе интензивно врне снег, додека на Шапка снегот е веќе пристигнат

Со оглед на тоа дека полека од оваа ноќ, а особено во текот на денешниот ден ќе потпаднеме под влијание на Арктички воздух и на изразена влажна воздушна маса, која ќе донесе дожд и снег на повисоките места и на планините, како и формирање на снежна подкривка, на планините понекаде со висина и од над 20 сантиметри, токму поради ова снежната граница, особено на запад и на север понекаде ќе се спушти и под 1000 м.н.в, со што провејување на СНЕГ ќе има и на повисоките населени места – вели нашиот партнер од Метеоаларм, г-дин Славчо Попоски

Инаку, како што може да забележиме од онлајн сервисите на охридскиот „2S“ лидер, Нижеполе веќе интензивно паѓа снег, додека на Шапка преку SkiMacedonia веќе зимата е дојдена.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...