5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Кривична за 19 годишно момче: Преку Вибер го покажувал неговиот полов орган...

Кривична за 19 годишно момче: Преку Вибер го покажувал неговиот полов орган на малолетно девојче !!

Translate (Eng):[gtranslate]

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.Т.(19) од с.Туденце, општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување на порнографски материјал на дете“.

На 25.06.2021, мајка на малолетно девојче од Скопје пријавила дека на мобилниот телефон на нејзината ќерка на апликацијата Вибер од машко лице ѝ биле покажувани делови од машко тело.

По преземени мерки било откриено дека пријавениот ги испраќал пораките од телефонот на неговиот татко. Пријавениот го признал делото.

РЕКЛАМА
- Реклами -