5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Активиска за заштита на животни од Струмица со необична фотосесија- Врзана со...

Активиска за заштита на животни од Струмица со необична фотосесија- Врзана со ланец како куче, седи на балкон ! !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Здружението за заштита на правата на животните „Justice for animals“ од Струмица испрати порака на необичен начин.

Девојка позираше како „животно“ оставено на улица и малтретирано во обид да се поттикне свеста на надлежните за уличните кучиња и нивното преживување во ладните зими.

Реакциите на ваквиот подвиг беа од крајност во крајност. Од една страна голем број активисти го поздравија овој чин, додека други строго го осудија преку негативни коментари на социјалните мрежи.

РЕКЛАМА

- Реклами -