Шакири до Петре Шилегов: Јас те качив на бина, но испадна лош градоначалник !!

Жестока дебата имаше вечерва на „Топ тема“ на Телма. „Сите знаат дека станавте кандидат за градоначалник на Скопје, зашто не станавте директор на МКЦ“, му возврати скопскиот градоначалник Петре Шилегов на противкандидатот Бени Шаќири, кој, пак, претходно го обвини дека е лош градоначалник.

-Ние кога рушевме режим се договоривме дека ќе го слушаме гласот на граѓаните и нема да подржиме партиски решенија. Вие требаше да бидете партиско решение за директор на МКЦ, но имаше петиција против граѓанските здруѓенија и ние го послушавме гласот на граѓаните, рече Шилегов на дебатата на Телма.

Кандидатот за градоначалник на ДОМ и ЛДП Бени Шаќири претходно му рече:

– Со никој од присутните тука не сум се договорал за ништо. Единствено со вас се договорив за да го рушиме режимот. Јас лично ве качив на бина пред Влада кога станавте градоначалник и се договоривме да бидете одговорен, чесен и нормален градоначалник. Затоа не ме обвинувајте дека сум се договорил со другите кандидати тука да ве напаѓаме. Но, вие може сте добар правник, но испаднавте лош градоначалник, рече Шаќири.

Тој додаде дека Шилегов лаже и дека не остварил ништо од ветувањата.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here