16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија И покрај тоа што тестот на Амди Бајрам е позитивен на Ковид-19...

И покрај тоа што тестот на Амди Бајрам е позитивен на Ковид-19 фамилијата планира погреб со сите церемони !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Tестот на корона вирус што посмртно му беше направен на Амди Бајрам е позитивен, потврдија од болницата Жан Митрев за Фокус.

Иако резултатот покажал дека Бајрам бил заразен, неговата фамилија, како што неофицијално дознаваме, засега планира да прави голем погреб со сите церемонии.

Пред само неколку дена, Амди Бајрам организираше и присуствуваше на свадба на неговата внука во Турција на која имаше 600 гости.

РЕКЛАМА
- Реклами -