12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаГордана Силјановска за Заев: Ем најшут, ем најрогат, ем најпопуларен

Гордана Силјановска за Заев: Ем најшут, ем најрогат, ем најпопуларен

аев тврди дека бил прв меѓу еднаквите во битката со режимот, попозната како „Шарена револуција“. Ако своите соборци ги нарекува шути и рогати, тој бил најшутиот и најрогатиот меѓу нив, напиша на Фејсбук Гордана Силјановска Давкова, носителка на листата на 1 изборна единица за „бомбата“ во која лидерот на СДСМ зборува дека „ќе им ебе мамата и на „шарените“ и на цела коалиција“.

– Сега ми е јасно зошто го предложија Викингов од југов, погрешно наречен север, за Нобелова награда за мир! Ама, вистинските северњаци го прочитаа. Како може Југ да биде Север? По ова, Заев почна да снима акциони филмови за Дивиот запад, од типот „ Добар, грд, лош“. Мила и Димитров ги гледаат во изборен пар, од кола, а Рада ја коментира Заевата „неприкосновена“ популарност кај Северџаните, навестувајќи нови успешни улоги- бомби, напиша Силјановска- Давкова.

ЕМ НАЈШУТ, ЕМ НАЈРОГАТ, ЕМ НАЈПОПУЛАРЕН

Заев тврди дека бил прв меѓу еднаквите во битката со режимот, попозната како…

Posted by Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова on Tuesday, June 30, 2020

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...