19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаНовинарката Кети Гетева нова портпаролка на Филипче??!!

Новинарката Кети Гетева нова портпаролка на Филипче??!!

Новинарката Катерина Гетева која работеше во телевизија Алфа ќе биде новата портпаролка на министерот за здравство, Венко Филипче, дознава неофицијално Фокус.

Засега ниту Гетева, ниту од Министерството за здравство не ја потврдуваат, ниту пак ја демантираат информацијата. Единствено ни соопштија дека утре ќе има официјално соопштение од Министерството за здравство.

fokus

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...