Новинарката Кети Гетева нова портпаролка на Филипче??!!

Новинарката Катерина Гетева која работеше во телевизија Алфа ќе биде новата портпаролка на министерот за здравство, Венко Филипче, дознава неофицијално Фокус.

Засега ниту Гетева, ниту од Министерството за здравство не ја потврдуваат, ниту пак ја демантираат информацијата. Единствено ни соопштија дека утре ќе има официјално соопштение од Министерството за здравство.

fokus

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here