12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Свет Штабот на Џо Бајден објави победа на претседателските избори во САД.

Штабот на Џо Бајден објави победа на претседателските избори во САД.

Translate (Eng):[gtranslate]

Штабот на Џо Бајден објави победа на претседателските избори во САД.

„Победуваме на изборите, победивме на изборите“, рече советникот на изборниот штаб и адвокат Боб Бауер на прес-конференција.

Тој исто така изјави дека никој во седиштето на Демократската партија не е загрижен за изјавата на Доналд Трамп дека ќе се обрати до Врховниот суд во врска со резултатите од изборите.

РЕКЛАМА

„Не знам што може да биде тужба, тешко е да се замисли дека овој правен акт би имал смисла. Меѓутоа, ако сакаат да го сторат тоа, можат и да го сторат тоа. Не се грижиме за тоа“, рече Бауер.

Во моментов, Бајден има 49,3 проценти, а Доналд Трамп 49,1 проценти од гласовите.

- Реклами -