15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Охрид Уште една тажна вест: Тачо од Охрид ја загуби битката со туморот...

Уште една тажна вест: Тачо од Охрид ја загуби битката со туморот !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Охриѓанецот Трајан Целески-Тачо не можеше без трчањето и спортот. Тој и во 2016 година кога му беше дијагностициран тумор на мозокот не се откажа, туку со позитивна мисла и голема поддршка ја победи болеста и се врати на спортските терени кои за него живот значеа, но за жал болеста повторно се појави. Тачо не се откажуваже ни до последнит миг, ја доби подршката од своите сограѓании иако се собраa 20.000 евра за повторна терапија Тачо не ја издржа битката со туморот.

Почивај во мир другар, вечно ќе те паметиме како добро момче !!!!