21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Др- Добрила Андоновска: 19 доктори седат во пратеничките клупи во време на...

Др- Добрила Андоновска: 19 доктори седат во пратеничките клупи во време на пандемија!Вратете се и помагајте на народот!

Translate (Eng):[gtranslate]

Во време на пандемија, кога секој здравствен работник е драгоцен, би било добро сите да се вратат волонтерски на своите работни места и да помогнат на пациентите.Деветнаесет доктори седат во пратеничките клупи!
Во време на пандемија, кога секој здравствен работник е драгоцен, би било добро сите да се вратат волонтерски на своите работни места и да помогнат на пациентите и своите колеги, а би можеле зависно од својата специјалност да се ангажираат и во ковид – центрите каде сега се ангажираат младите специјализанти и студенти (секако и понатаму вршејќи ја својата пратеничка функција за која се избрани и платени-напиша Др Добрила Андоновска на својот фејсбук профил.

Деветнаесет доктори седат во пратеничките клупи!
Во време на пандемија, кога секој здравствен работник е драгоцен, би…

Posted by Dobrila Andonovska on Wednesday, November 11, 2020

РЕКЛАМА
- Реклами -