18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Филипче: Браво момци Македонци, заслужено е да се слави но со почитување...

Филипче: Браво момци Македонци, заслужено е да се слави но со почитување на мерките !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Браво момци Македонци, славете со почитување на меркитеОбјавено пред 2 часа – 12 ноември, 2020Од Макфакс

Министерот за здравство, Венко Филипче, упати честитки по повод пласманот на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство..

„Браво момци Македонци! Секоја чест, испишувате историја! Голем ден за заслужено славење, сепак ве замолувам тоа да биде со почитување на мерките за заштита. Возбудата е огромна, но верувам дека ова е само почеток на прославите на успесите на македонската репрезентација“, напиша Филипче на социјалните мрежи.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -