21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Короната коси се пред себе: 45-годишниот тапанар на „Амадеус бенд“ ја загуби...

Короната коси се пред себе: 45-годишниот тапанар на „Амадеус бенд“ ја загуби битката со ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Тапанарот на популарната музичка група „Амадеус бенд“, Бојан Златановиќ, попознат под прекарот Токен, почина на 45-годишна возраст.

Тој се бореше со опасниот вирус ковид-19, и за жал ја загуби најважната битка во животот.

Пејачот Дарко Филиповиќ објави тажна вест и со црно-бела фотографија се прости од својот колега и пријател.

РЕКЛАМА

– Брату мој, само знам дека некогаш … повторно ќе се сретнеме некаде … Р.И.П. – напиша Филиповиќ.

- Реклами -