12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Македонија Филипче: Им го продолживме договорот на медицинските сестри, од утре се враќаат...

Филипче: Им го продолживме договорот на медицинските сестри, од утре се враќаат на работа.

Translate (Eng):[gtranslate]

Филипче преку фејсбук информира дека медицинските сестри се враќаат на работа.

„Од утре, 40те медицински сестри се враќаат на работа! Договорите со кои беа ангажирани на определено време во Здравствениот Дом – Скопје им се продолжуваат. Тие и понатаму ќе ја работат најблагородната професија – спасување на човечки животи!“, напиша Филипче на својот фејсбук профил.

РЕКЛАМА