15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија (Видео) Интегра не ветува вселенски центар, но Штип ќе биде балканскиот Манчестер.

(Видео) Интегра не ветува вселенски центар, но Штип ќе биде балканскиот Манчестер.

Translate (Eng):[gtranslate]

По неверојатните проекти на парламентраните избори летоска, јавноста со нетрпение ги чекаше плановите на Интегра за градот Штип каде има свој кандидат за градоначалник.

Универзитетски град, затворен олимписки базен, спортска сала со 6 илјади седишта, концертна сала каде ќе се одржува Евровизија, нови модерни населби во градот, економски развој на идустриските капаците со кои Штип ќе стане новиот Манчестер.

Ова сѐ ќе се реализира во Штип доколку на претстојните избори победи кандидатот за градоначалник на Интегра, Нигериецот Симон Поликарп кој од своите студентски денови живее во градот под Исарот и одлично го владее македонскиот јазик.

Нажалост, засега нема најави за вселенски центар.