15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Во Скопје украден паричник и лични документи на пациент кој починал во...

Во Скопје украден паричник и лични документи на пациент кој починал во ковид.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во Полициската станица Центар Г.К. (48) од Скопје пријавил дека во временскиот период од 21.11 до 29.11.2020 година во Комплекс клиника „Мајка Тереза“ (Ковид Центар) каде бил хоспитализиран неговиот татко Д.К. (72) кој починал во центарот од страна на непознат сторител одземен му е паричникот во кој имало пари и лични документи и предмети, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Со статус на фејсбук се огласи и ќерката на починатиот пациент.

Nie tukushto go pogrebavme tatko mi i go isprativme vo negoviot vechen dom. Skrsheni sme od bolka… Ne mozam da se…

Posted by Olivera S. Ole on Понеделник, 30 ноември 2020