18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче: Вакцините треба да ги добиеме во март

Венко Филипче: Вакцините треба да ги добиеме во март

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека очекува вакцините против Ковид-19 кај нас да стигнат во месец март.

-Сите земји ги имаат истите активности, фокусирани се на вакцината како и ние. Најавата преку Ковакс системот, иако не конкретно, е дека вакцините треба да ги добиеме во месец март, како ние така и останатите земји од регионот кои имаат случено договор преку Ковакс систелот, рече Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -