6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаЗабаваИ покрај што овој Јутјубер вози Ламбурџини и прави стотици илјади евра,...

И покрај што овој Јутјубер вози Ламбурџини и прави стотици илјади евра, се исплашил од Битолчанецот Ритко Мемедов?!

Дали во најава е нова сајбер војна помеѓу Битолченецот Ритко Мемедов и српскиот познат јутјубер Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе. Кога зборуваме за Бака Прасе преку неговиот јутјуб канал прави стотици илјади евра и живее гламурозен живот, но исто така за само еден час има заработено неверојатни 7.063.250 динари од продажба на гардероба преку онлајн продавницата. Но, не се рекло топката се врти, дојде време еден од најбогатите балкански Јутјубери да му љубомори на битолчанецот Ритко Мемедов од Баиро?

Во продолжение погледнете го видетото за да дознаете за што се работи…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...