4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваНајмногу раскинувања се случуваат пред Нова Година, Валентајн и за време летните...

Најмногу раскинувања се случуваат пред Нова Година, Валентајн и за време летните одмори!

Наводно, во пред новогодишниот период многу луѓе ги раскинуваат своите врски. Едно истражување открило точен датум кога доаѓа до разделба на паровите. Се работи за 11 декември.

До тој заклучок истражувачите дошле со преглед на Фејсбук статуси, кои во денешно време се идеални за воочување на животните промени кај луѓето. Прегледани се статуси и објави за врските.

Истражувањето покажало дека луѓето најмногу контрола врз својот живот превземаат три недели пред Божиќ, а зошто е тоа така објаснува психологот Дори Лин. Таа тврди дека таквата ситуација е врзана за подарување на подароци.

Интимниот чин на подарување ги принудува луѓето да ја прифатат реалноста, неадекватностите и довербата и да воочат каде се во целата приказна. Истиот феномен може да се воочи во Америка за Денот на благодарноста – вели Лин.

Сепак постои и добра вест, а тоа е дека по Божиќ можете да бидете сигурни во својата врска, со оглед на тоа дека Божиќ е време до кога паровите најмногу раскинуваат во текот на годината.

FacebookTwitterCopy Link

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...