17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Мвр: Експресно го пронајдовме сопственикот на Бентлито кој се возеше низ градскиот...

Мвр: Експресно го пронајдовме сопственикот на Бентлито кој се возеше низ градскиот плоштад, и веднаш е казнет согласно законот !!!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Пронајден и казнет арачиновец кој со возило се движел по плоштадот во Скопје
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека вечерва околу 19 часот е пронајден и санкциониран Б.А. од Арачиново, кој со патничко возило се движел по плоштадот во Скопје и ја загрозил сигурноста на присутните граѓани. Министерството за внатрешни работи и во наредниот период најостро ќе ги санкционира сите кои ќе го нарушат јавниот ред и мир и ќе ја загрозат безбедноста на граѓаните.

РЕКЛАМА
- Реклами -