20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаВесна Бејби со последен поздрав: „Чичко Ацо баци ми ја Анче“

Весна Бејби со последен поздрав: „Чичко Ацо баци ми ја Анче“

Речиси целата македонска естрада, актери, музичари, челниците на средното музичко “Илија Николовски-Луј”, пријатели и познаници, се простуваат од истакнат македонски композитор, диригент и долгогодишен член на СОКОМ, Александар Џамбазов. Голем дел од нив, споделија сеќавања, во негова чест.

Единствениот маестро за мене во мојот живот,кроток,мил, зборлест,духовит,вечно вљубен во својата Анче,постојано загрижен за своите Тања и Игор…што седења сме си имале пред Војна болница кога Игор имаше проблеми со здравјето,колку тајни ми има кажано за македонските пејачи затоа шро бев многу љубопитна.Секогаш имаше по некој виц да ти раскаже и по некоја приказна од својот арсенал. Те сакам мој мој маестро и треба да си во алејата на великаните без збор!!!! Моето најдлабоко сочуство. Чичко Ацо баци ми ја Анче“, напиша актерката, Весна Петрушевска.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес на само 40- годишна возраст почина Цеце од Тетово, жената која ги молеше граѓаните за помош, Цеце зад себе остави три малолетни деца.

Сакаме да споделиме претажна вест. Цеце од Тетово, мајката на трите малолетни деца која го стави своето #СрцеНаДланка бидејќи нејзиното семејство живееше тешко и...

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...