1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаШилегов: ТикТок фраерот кој возеше по тротоар е пронајден и казнет со...

Шилегов: ТикТок фраерот кој возеше по тротоар е пронајден и казнет со 70 евра

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов вечерва објави дека е откриен и казнет возачот кој возеше автомобил по велосипедска патека сакајќи да ја избегне колоната возила.

„Тик ток ‘фраерот’ што возеше по вело патеката на 8 Септември, идентификуван, казнет од страна на МВР, казнет од Град Скопје, возилото времено одземено …“напиша Шилегов на својот профил на Фејсбук.

Според информациите од записниците, се гледа дека казната од МВР за возачот е 20 евра, а казната од Град Скопје е 50 евра.

Нема достапен опис

 

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...