17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Дедо Мраз со возило на пожарната служба пристигна во Детската клиника Скопје.

Дедо Мраз со возило на пожарната служба пристигна во Детската клиника Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

Дедо Мраз денеска им однесе пакетчиња на децата кои се хоспитализирани на Детската клиника во Скопје.

Во изненадувањето учествуваа и скопските пожарникари, кои во 9:00 часот ги вклучија сирените во кругот на клиниката и го најавија доаѓањето на Дедо Мраз. Поради пандемијата со ковид-19, наместо да влегува во Клиниката, Дедо Мраз ги однесе пакетчињата преку пожарникарските скали.

На терасата со дечињата беше и министерот за здравство Венко Филипче, кој потоа ги подели пакетчињата.

РЕКЛАМА

- Реклами -