21.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија ''Дедо Мраз остана без работа'': Охридскиот јутјубер Wik додели 2.000 новогодишни пакетчиња.

”Дедо Мраз остана без работа”: Охридскиот јутјубер Wik додели 2.000 новогодишни пакетчиња.

Translate (Eng):[gtranslate]

Охридскиот јутубер Вик Какаротски (Виктор Крстаноски) вчера приреди прекрасна забава за најмладите охриѓанчиња, а и за учениците од отворените часови кои се одржуваа изминатите неколку месеци на игралиштето во Стобекс, кои Виктор сам ги организираше.

Вик со пријателите подели голем број на новогодишни пакетчиња и ширеше позитивна енергија на охридските улици, и донесе среќа кај многу дечиња, по што го доби и името Охридскиот Дедо Мраз.

Исто така изминатите неколку денови Вик подели околу 800 новогодишни пакетчиња за децата на здравствените работници, и уште 1.200 пакетчиња за останатите деца. Ретко кој беше заборавен за новогодишно пакетче од нашиот Охриѓанец Виктор.

РЕКЛАМА

Акцијата на јутјуберот е за поздравување и од редакцијата на Шило му посакуваме среќна и успешна 2021 година и уште многу вакви позитивни настани кои го носат Охрид кон подобра иднина.

- Реклами -