25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Се огласи градоначалникот на Лозово откако неговата ќерка на наградна игра доби...

Се огласи градоначалникот на Лозово откако неговата ќерка на наградна игра доби шпорет (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Децата продолжуваат по патот на родителите и хуманоста ја покажуваат на дело.

Денес мојата ќерка го донираше електричниот шпорет што на новогодишната лотарија и се падна на среќа , и истиот одлучивме да го донираме на лицата на кои што им е потребен.

Среќата , добрината и хуманоста неможе никој да ни ја земе , но алчноста , злобата и омразата остануваат кај злонамерните и со тоа ќе живеат со години.

РЕКЛАМА

Животот продолжува!, напиша на Фејсбук градоначалникот на Лозово Ацо Велковски.

- Реклами -