5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаСе огласи градоначалникот на Лозово откако неговата ќерка на наградна игра доби...

Се огласи градоначалникот на Лозово откако неговата ќерка на наградна игра доби шпорет (ФОТО)

Децата продолжуваат по патот на родителите и хуманоста ја покажуваат на дело.

Денес мојата ќерка го донираше електричниот шпорет што на новогодишната лотарија и се падна на среќа , и истиот одлучивме да го донираме на лицата на кои што им е потребен.

Среќата , добрината и хуманоста неможе никој да ни ја земе , но алчноста , злобата и омразата остануваат кај злонамерните и со тоа ќе живеат со години.

Животот продолжува!, напиша на Фејсбук градоначалникот на Лозово Ацо Велковски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...