17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Свет Скај њуз објави потресна снимка од спасување момче во Петриња (ВИДЕО)

Скај њуз објави потресна снимка од спасување момче во Петриња (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Силниот земјотрес што ја погоди Хрватска денес во 12:19 часот е тема и во светските медиуми. Британската телевизија Скај њуз ја објави веста за земјотресот со епицентар на околу четириесет километри југоисточно од Загреб, со неколку повредени и значителна штета, како важна вест.

Оваа телевизиска станица продолжи да известува за ситуацијата во Хрватска и последователно објави потресна снимка од извлекување на момче што било затрупано во автомобил заедно со својот татко.

 

РЕКЛАМА

- Реклами -