1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСветСкај њуз објави потресна снимка од спасување момче во Петриња (ВИДЕО)

Скај њуз објави потресна снимка од спасување момче во Петриња (ВИДЕО)

Силниот земјотрес што ја погоди Хрватска денес во 12:19 часот е тема и во светските медиуми. Британската телевизија Скај њуз ја објави веста за земјотресот со епицентар на околу четириесет километри југоисточно од Загреб, со неколку повредени и значителна штета, како важна вест.

Оваа телевизиска станица продолжи да известува за ситуацијата во Хрватска и последователно објави потресна снимка од извлекување на момче што било затрупано во автомобил заедно со својот татко.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...