9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Ексклузивно: Се породи Евгенија Марковска, сопругата на инфектологот Вело Марковски.

Ексклузивно: Се породи Евгенија Марковска, сопругата на инфектологот Вело Марковски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Се породи Евгенија Маркосвка сопругата на инфектологот Вело Маковски.

Вело Марковски сега е во брак со многу помладата Евгенија Николовска – Марковска, која на јавноста исто така не и е непозната од порано. Особено на онаа естрадната и медиумите кои ја третираат естрадата, музиката, светот на модата и забавата.

Атрактивната Евгенија е поранешна манекенка и мисица, некогашна членка на модното студио „Шанел“ од Битола со кое има учествувано на многу модни ревии, а освоено и повеќе титули на разните избори за убавина. Евгенија на 01-01 2021 година во 10 часот на свет донесе здраво девојче. Ова им е второ дете на фамилијата Маркоски, инаку познатиот доктор е поранешен сопруг на пратеничката Ѓулистана Марковска.

РЕКЛАМА