17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Првата доза од 5850 вакцини против Ковид 19 од производителот Фајзер ситигнува...

Првата доза од 5850 вакцини против Ковид 19 од производителот Фајзер ситигнува во февруари

Translate (Eng):[gtranslate]

Одлична вест на почетокот на годината. Првата доза од 5850 вакцини против Ковид 19 од производителот Фајзер ситигнува во февруари, а во директни преговори обезбедивме 800.000 дози за цела 2021.

Пратка со поголема количина вакцини ќе дојде во март и април, а динамиката за цела 2021 година дополнително ќе ја утврдиме.

РЕКЛАМА
- Реклами -