2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаГруби: Фотографијата е направена при мало изненадување за Ахмети, ги почитуваме протоколите

Груби: Фотографијата е направена при мало изненадување за Ахмети, ги почитуваме протоколите

Фотографијата од петнаесеттемина членови на ДУИ, меѓу кои и високи државни функционери, кои без маска и дистанца слават роденден во новиот барокен објект на Министерството за политички систем била направена при мало изненадување приредено за лидерот Али Ахмети, вели за „А1он“ првиот вицепремиер и министер за политички систем Артан Груби. Тој вели дека организирањето на овој настан во државни простории им било традиција.

„Настанот се организира на првиот работен ден во новата година и според протоколите. Сликата објавена од Османи беше само еден момент за заедничка слика при мало изненадивање што колега го приреди за господинот Ахмети, слично како и минатата година во Собранието, искористувајќи го неговото присуство“, вели вицепремиерот Губи.

И покрај тоа што на заедничката фотографија, како и на фотографијата на која лидерот Али Ахмети ја сече тортата, никој не носи маски и нема два метра меѓу нив, Груби тврди дека ги почитувале протоколите.

„Протоколите првенствено ги почитуваме за нашето лично здравје и за нашите семејства како и за граѓаните“, тврди вицепремиерот Груби.

Заедничката фотографија од прославата во новите простории на Министерството ја објави министерот за надворешни работи Бујар Омани, а подоцна на социјалните режи се појави и фотографија на која лидерот Ахмети сече торта, а неговите симпатизери му го честитаат 62 роденден.

info.mk

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...