31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Свет Трамп им се обрати на демонстрантите со видео порака: Ве молам повлечете...

Трамп им се обрати на демонстрантите со видео порака: Ве молам повлечете се и одете си дома !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Секој знае дека изборите се украдени, но одете дома, рече американскиот претседател Доналд Трамп во видео порака до демонстрантите во Вашингтон.

Трамп се обрати по упадот на демонстрантите во Конгресот и немирите што се случија кога неговите приврзаници се собраа пред зградата на Конгресот, кој ги разгледува резултатите од Изборниот колеџ.

РЕКЛАМА
- Реклами -