-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаТетка Петкана од Прилеп живее со 3.000 денари помош, за да си...

Тетка Петкана од Прилеп живее со 3.000 денари помош, за да си го закопа синот и нејзината мајка морала да си го продаде автомобилот, а сега нема пари ни свеќа да им запали !!!

Пред 4 години починала нејзината ќерка, а пред само 6 месеци нејзиниот син и мајка, сега живее комплетно сама, без никаква помош од никого, со месечен од приход од само 3.000 денари кои ги добива како социјална помош и 1.000 денари помош за плаќање на енергенси. Петкана Цветкоска од Прилеп со лелек и траорно плачење вели дека неможе повеќе да издржи да живее вака. Нема пари да си ги плати сите сметки, на врата и тропаат извршители, а за јаде тогаш кога некој ќе и донесе.за повеќе детали тука…
Извор: ИнфоКомпас.Мк

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...