21.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Тетка Петкана од Прилеп живее со 3.000 денари помош, за да си...

Тетка Петкана од Прилеп живее со 3.000 денари помош, за да си го закопа синот и нејзината мајка морала да си го продаде автомобилот, а сега нема пари ни свеќа да им запали !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред 4 години починала нејзината ќерка, а пред само 6 месеци нејзиниот син и мајка, сега живее комплетно сама, без никаква помош од никого, со месечен од приход од само 3.000 денари кои ги добива како социјална помош и 1.000 денари помош за плаќање на енергенси. Петкана Цветкоска од Прилеп со лелек и траорно плачење вели дека неможе повеќе да издржи да живее вака. Нема пари да си ги плати сите сметки, на врата и тропаат извршители, а за јаде тогаш кога некој ќе и донесе.за повеќе детали тука…
Извор: ИнфоКомпас.Мк

РЕКЛАМА
- Реклами -