18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Прасињата ќе ми умрат за јадење, не е убаво ова што ми...

Прасињата ќе ми умрат за јадење, не е убаво ова што ми го правите: Полицијата одзема возило на -15 степени во Битола.

Translate (Eng):[gtranslate]

Парламентот пред Нова Година го донесе новиот Закон за безбедност на сообраќајот на патиштата, според кој полицијата ќе може на сред автопат или на која било друга сообраќајница, да му ги симне веднаш табличките на возилото и да го отстрани од сообраќај ако се посомнева дека е технички неисправно. Ваквите возила полицијата може да ги задржи и до 90 дена.

На социјалната мрежа Фејзбук се појави видео како полицијата одзема неригистрирано возило на -15 степени во Битола. На самото видео може да се види и слушне вербална расправија помеѓу полицијата и сопственикот на возилото.

”Камионите ми ги зедовте колата ми ја земате а дома ќе ми умрат прасињата за јадење, еве ви ги клучевите и со здравје да си ја возите се слуша на самото видео”

РЕКЛАМА

Погледнете за што станува збор:

- Реклами -