4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаПрасињата ќе ми умрат за јадење, не е убаво ова што ми...

Прасињата ќе ми умрат за јадење, не е убаво ова што ми го правите: Полицијата одзема возило на -15 степени во Битола.

Парламентот пред Нова Година го донесе новиот Закон за безбедност на сообраќајот на патиштата, според кој полицијата ќе може на сред автопат или на која било друга сообраќајница, да му ги симне веднаш табличките на возилото и да го отстрани од сообраќај ако се посомнева дека е технички неисправно. Ваквите возила полицијата може да ги задржи и до 90 дена.

На социјалната мрежа Фејзбук се појави видео како полицијата одзема неригистрирано возило на -15 степени во Битола. На самото видео може да се види и слушне вербална расправија помеѓу полицијата и сопственикот на возилото.

”Камионите ми ги зедовте колата ми ја земате а дома ќе ми умрат прасињата за јадење, еве ви ги клучевите и со здравје да си ја возите се слуша на самото видео”

Погледнете за што станува збор:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...