24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Со полициска палка и со значка, патарина не се плаќа.... (Видео)

Со полициска палка и со значка, патарина не се плаќа…. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Продолжуваат вирално да се шират скандалозни видеа од социјалната мрежа „Тик ток“. На социјалните мрежи се шири видео како граѓанин потпишан со име и со презиме се пофали како не плаќа патарина, па следно видео имаме како службеник наместо да плати пари со приватно возило покажува само полициска значка, но колку и да е во ред за некој сето ова или пак смешно, сепак има прекршување на службената должност.

Сите видеа се објавени на Твитер профилот Две Ѕвезди.

 

РЕКЛАМА

- Реклами -