13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Казнет пратеник, зборувал на телефон додека вози

Казнет пратеник, зборувал на телефон додека вози

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициски службеници од СВР Скопје денеска (18.01.2021) му врачија платен налог на пратеникот М.К., кој го прекршил Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата со тоа што зборувал на мобилен телефон додека го управувал своето возило на патот Куманово-Скопје.

Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта во Република Северна Македонија изјавија од МВР.

Премиерот Заев на неколку наврати укажа дека првдата мора да биде еднаква за сите и законите ќе важат под еднакво за сите без разлика.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -