1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваШегувањето со Бугарките му донесе слава и пари: Ритко Мемедов од Битола...

Шегувањето со Бугарките му донесе слава и пари: Ритко Мемедов од Битола добитник на наградата од YouTube “Silver play button youtube”

Македонскиот јутубер Ритко Мемедов од Битола кој во последниот период неговата популарност е во голем пораст е добитник на наградата од Youtube Silver play button youtube .

Ритко Мдфк се вика неговиот youtube канал а неговите следбеници МАФИЈАШИ .

Ритко секојдневно се вклучува во живо на Јутјуб каде што многу често разговара и со дел од граѓаните на нашиот сосед Бугарија , исто така има и други видеа како што се видеото со неговото Југо , видеото каде што врзал две девојки и ги шета како кучки , многу др пренкој а ние го издвојуваме и ви го презентираме пренкот каде РИТКО успеа да ја наседне Општина Битола .

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...