25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Забава Шегувањето со Бугарките му донесе слава и пари: Ритко Мемедов од Битола...

Шегувањето со Бугарките му донесе слава и пари: Ритко Мемедов од Битола добитник на наградата од YouTube “Silver play button youtube”

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот јутубер Ритко Мемедов од Битола кој во последниот период неговата популарност е во голем пораст е добитник на наградата од Youtube Silver play button youtube .

Ритко Мдфк се вика неговиот youtube канал а неговите следбеници МАФИЈАШИ .

Ритко секојдневно се вклучува во живо на Јутјуб каде што многу често разговара и со дел од граѓаните на нашиот сосед Бугарија , исто така има и други видеа како што се видеото со неговото Југо , видеото каде што врзал две девојки и ги шета како кучки , многу др пренкој а ние го издвојуваме и ви го презентираме пренкот каде РИТКО успеа да ја наседне Општина Битола .

РЕКЛАМА
- Реклами -