26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија МВР ги уапси администраторите на ТЕЛЕГРАМ, двајца има Битола, еден од Велес...

МВР ги уапси администраторите на ТЕЛЕГРАМ, двајца има Битола, еден од Велес и еден од Штип.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска се приведени вкупно 4 лица, две од Битола, еден од Велес и еден од Штип, кои се директни учесници во групата Јавна соба на платформата Телеграм
Се работи на откривање и на тој кој ја креирал ваквата група и кои се биле членови. Секој еден кој се наоѓа во групата ќе се истражи и ќе понесе кривична одговорност.

РЕКЛАМА
- Реклами -