24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија 75-годишен старец од Охрид физички нападнал 62-годишен сограѓанин !!

75-годишен старец од Охрид физички нападнал 62-годишен сограѓанин !!

Translate (Eng):[gtranslate]

На 31.01.2021 година во 13.30 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од М.У.(75) врз Д.М.(62), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -