17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Заев: Најубаво би било Боки 13 да си направи партија со ВМРО,...

Заев: Најубаво би било Боки 13 да си направи партија со ВМРО, и така посилни да ми се спротистават.

Translate (Eng):[gtranslate]

Најавите на Боки 13 дека би се кандидирал за лидер на СДСМ, со доза на сарказам ги коментира актуелниот лидер Заев.

Вели петок е, па е дозволена послободна интерпретација.

Целосната изјава погледнете ја во видеото.

РЕКЛАМА
- Реклами -