30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Тројца ксметлии од Прилеп, Битола и Кочани станаа милионери за еден ден

Тројца ксметлии од Прилеп, Битола и Кочани станаа милионери за еден ден

Translate (Eng):[gtranslate]

Милионер џек пот на Државна видеолотарија е „виновникот“ за три големи награди во три македонски града: Прилеп, Битола и во Кочани. Тројцата ксметлии поделија повеќе од 4,3 милиони денари, само затоа што се нашле во вистинско време, на вистинското место и, се разбира, играле на видеолотариските терминали.

Денот на љубовта и на виното, отсега дефинитивно ќе има и уште едно значење за Јордан Наков од Кочани. Тој е добитникот на највисокиот од трите Милионер џек пот добивки во износ од 1.596.063 денари. Го освоил во ВЛТ Корнер 17, во кочанското село Грдовци, на 14 февруари. Пресреќен од убавото изненадување, Јордан ни кажа дека уште нема план како ќе ги потроши парите. Сподели дека и претходно се случувало да добива, но далеку пониски суми,  а и дека овој Милионер џек пот е најголемата добивка во неговиот живот.

Преостанатите две добивки заминаа во Прилеп, односно во Битола. Првиот падна на 8 февруари, во Клуб спорт 77 Евротип 125, во Прилеп и изнесува 1.525.656 денари, додека еден ден подоцна среќата ја посети и Битола, за Милионер џек пот „тежок“ 1.247.611 денари, на ВЛТ терминал во Спорт лајф трејд.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -