19.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Уапсена снаа: Ги тепала свекорот, свекрвата и внукот

Уапсена снаа: Ги тепала свекорот, свекрвата и внукот

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицијата вчера попладне уапсиле жителка на гостиварското село Ѓурѓевиште поради физички напад.

-Околу 16 часот и 30 минути, полициски службеници ја лишиле од слобода 34-годишната Љ.А. од гостиварско Ѓурѓевиште, која претходно физички ги нападнала нејзиниот 64-годишен свекор, свекрвата и внукот, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Таа била задржана во Полициската станица Гостивар и против неа ќе следува поднесок.

РЕКЛАМА
- Реклами -